06ricfal60138
06ricfal60138 06ricfal60138
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELPPPP!!!!!
my testt

HELPPPP my testt class=

Respuesta :

scarlettrichard25
scarlettrichard25 scarlettrichard25
  • 03-12-2020

Answer:

$8.50

Step-by-step explanation:

ok so if you divide 3.40 by 5 you get .68 and you multiply that to get 8.16 then you divide .68 to get the cost of half a pound and you get .34 so you add that to 8.16 and get 8.5.  

your answer is $8.50

hope this helps!

Answer Link
nekumaker2
nekumaker2 nekumaker2
  • 02-09-2021

Answer:i know this is no help now but plz give my sister brainliest for what she did last year.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how did Japan's feudal system impact society?
Population density is the number of people per unit of area. What is the population density of a state that has 1627260 people in 1490 square miles? Round to th
Which causes athlete’s foot?
If a person earns $19,850 per year , estimate that persons hourly salary ..please give me details and how you rounded
how to find all real and imaginary zeros of f(x)=x^4+5x^2-5x^3-6+5x
true or false all whole numbers are integers
What was the goal of the Americanization movement?
What is 16/8 as a mixed number
The florist has 63 roses and carnations.if she has 27 roses bow many carnations does she have?
How to simplify square root of 210?