chankyles
chankyles chankyles
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of lotion D is $2.00 per ounce




True or false

The cost of lotion D is 200 per ounce True or false class=

Respuesta :

Sumikkogurashi
Sumikkogurashi Sumikkogurashi
  • 03-12-2020

Answer:

the answer is false

Answer Link

Otras preguntas

An atom of element X has one more shell of electrons than an atom of beryllium, but it has one less valence electron than beryllium. Which element is element X?
when you climb a rope you change? energy into? energy
Time is always calculated from which degree of longitude? A. 0 B. 60 C. 90 D. 180
what is 7/10 simplified?
What brought an end to the dominance of the Silk Road
People in which place believed in many God's? A. Egypt B.Mesopotamia C. Both D. Neither
Y=<-4x -3 what is the answer
Vicky came home from the matinee at 5:45 pm.The travel time to and from the cinema was 1/2 hr each way . She spent 2 1/4 hrs at the cinema . What time did she l
Which statement accurately describes Italy's terrain? A. Fertile plains make it possible for farmers to grow a variety of crops. B. Large areas of tropical rain
Which park contains a canyon that is 10 miles (16 km) long with walls that reach 3,000 feet (910 m) high?