azalynsantiago
azalynsantiago azalynsantiago
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

the school cafeteria sells two kinds of wraps: vegetarian and chicken. the vegetarian wraps costs $1.00 and the chicken wrap costs $2.50. today the made $213.00 from the 114 wraps sold. how many of the wraps sold were vegetarian?

Respuesta :

karrrina21 karrrina21
  • 03-12-2020
help on my most recent question
Answer Link

Otras preguntas

Twelve eggs cost $2.09.How much would 18 eggs cost?
How do you find the Greatest Common Factor?
What fractions are equivalent to 11/22
Is 7/9 greater than or less than 0.6
Why have wildlife experts only estimated the number of endangered species in the world?
Simplify the radical expression by rationalizing the denominator. 4 divided by the square root of 21.
I NEED HELP VERY FAST Zlata Filipovic lived in __________ during the __________. the Netherlands . . . Siege on Sarajevo Bosnia . . . Holocaust the N
The area of a square game board is 144 sq. in. What is the length of one of the sides of the board?
8g-14g+22=37 what does g equal
i need to solve the math problem -2w-6<-10