sarahottih sarahottih
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal? [You must show your work in order to receive full credit (2 points).]
12 packs of fruit snacks for $9.12 or 9 packs of fruit snacks for $6.99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2021

Answer:

i think it is 12 packs of fruit snacks for $9.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLSSS HELPP I BEG I'LL MAKE BRAINLIEST TO THE CORRECT ANSWER
Anyone know the answer
PLEASE HELP ASAP CANT MOVE ONWhat is the scale factor of LaTeX: \triangle ABC\:to\:\triangle DEC? Be sure to simplify your answer!answers: 2/7 10/21 3/14 5/14
The maximum amount you must pay before your homeowners insurance begins to pay is your_ OA. deductible OB. copayment OC. credit limit OD. premium the answer is
evaluate q-r if q= -14 and r=-6
Libby built a fence that was 56ft for over 4 days, she built the same length each day. how many inches of fence did libby build each day?
What symbol or object represents pops in long way down?
Which of the following are relevant factors when determining if a source of information is accurate and credible? Publish Date, Publisher, Author Is the source
Which angle is complementary to ∠EAD?
Who knows where i can get a lowrider car in Washington?