JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with question number 2
Find the value of x. 6 14 3x-12 21 x = [?]
Please help!!!!!! I will literally award brainliest. I swear cross my heart
Can someone help me plz
Who could help me with this question (have only 1 try)
Fill in the blanks in the following sentences with the appropriate forms of the verbs In parentheses. 1. Est-ce que tu______ qui vient manger ce soir? (savoir)
When taking notes from your sources, always include A. the kinds of details you would include in a paraphrase. B. the exact wording of the source. C. your
I NEED HELP PLZZZZZZZ:(...do it correctly so i could rate u 5 and thank u:)
The medication on hand is amoxicillin oral suspension 200 mg per 5 mL. How much medication, In milliliters, should Chris receive for each dose
5.) What can be done to change the long-standing practices that are among the problems that plague African American males who participate at all levels of colle