Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $3 for 1/3 of a pound. How many pounds can you buy for
$10?

Respuesta :

amitsam amitsam
  • 01-02-2021
10/9 or 1 1/9 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Reread this text from paragraph 4 what effect is this text most likely to have on readers?
Please help me please:)
Aerosol cans use compressed gases to propel the contents out of the can. Which of the following is the best explanation for why aerosol cans should not be overh
The cost of renting a car is 35/we plus $0.25/mi traveled during that week. An equation to represent the cost would be y= 35+0.25x, where x is the number of mi
Design nutrition recommendations using a case study about a six-month-old infant. Write 300-600 words describing your case study.
jog is that a sentence or fragment
When you enter SCMO through the Evolve portal, you'll be directed to the _______ page. A. screen ID B. open assignments C. EHR simulation playground D
Find the circumference of the following
round 249,982 to the nearest hundred​
What type of number is [tex]\sqrt{13}[/tex] Choose all answers that apply: (Choice A) A Whole number (Choice B) B Integer (Choice C) C Rational (Choice D) D Irr