hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What happens after birds lays their eggs. a. they leave them. b. they stay with them but do nothing else. c. they stay with them and nurture them.
A sequence is defined recursively using the equation f(n + 1) = f(n) – 8. If f(1) = 100, what is f(6)?
Controls given to one branch of government to limit the power of another branch are known as A. popular sovereignty. B. appellate jurisdiction. C. checks and ba
Computers have been around for nor then 80years
Great Florence sculptor and painter known for David.
A bottle of hand hand lotion is on sale for $2.25. If this price represents a 50% discount from the original price, what is the original price to the nearest ce
Which of the following is a direct benefit of good flexibility? a. increased muscle strength b. increased range of motion c. improved muscle endurance d. non
Put the definition of counterpart in less than 5 words
find the percent of the number 36% of 50
Which is an example of metaphor? a. The sandy hills were like tanned camel backs. c. Water dripped from the faucet in rhythm. Clop, clop, click, clop. b. He