lily5189
lily5189 lily5189
  • 01-02-2021
  • Health
contestada

I will give brainliest if you answer step-by-step

the local Shop sells raspberries at $1.25 per pound how many pounds could it be purchased with $20?​

Respuesta :

sydneyblankenship sydneyblankenship
  • 01-02-2021

You could get 16 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

In order to maintain its homeostasis, human cells must have a higher concentration of sodium ions outside the cell than inside the cell. in addition, the concen
What is the definition of rural??
Which of the following best explains why electrolyte solutions conduct electricity? A.the presence of free-flowing electrons B.the presence of water C.the prese
which physical feature is found throughout the yucatán peninsula?
What character type is found in both Welles's Macbeth and Shakespeare's Macbeth?
1. For which is a chart legend used? a. all of the time b. whenever you are comparing data that is the same c. whenever you
PLEASE HELP ASAPPPPPPPP
What were the diplomatic problems of the articles of confederation
Which artist sculpted a nude bronze statue of the biblical hero David? A. Donatello B. Leonardo C. Michelangelo D. Raphael
Reflex angles are measures more than 180 degrees. A. True B. False