Kittengirl5093
Kittengirl5093 Kittengirl5093
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

1. 24=32-14+6
2. 2+8x7=70
3. 12=32-14+6
4. 2+8x7=58
24÷6+2= 24÷6+2=
Plz help plz I need help

Respuesta :

MaxitheGirl1219
MaxitheGirl1219 MaxitheGirl1219
  • 01-02-2021

Answer:

24÷6+2= 6

Step-by-step explanation:

24÷6 is 4

4 + 2 is 6

Answer Link

Otras preguntas

the cost of skating and ice skating ring is $11.00 for an adult and $6.50 for child under the age of 12. which equation can be used to find y, the total cost in
can somebody answer this plz
Which of the following is a physical change? Adding an acid to milk to form sour cream Adding enzymes to milk to form cheese Adding bacteria to heated milk t
The energy an organism requires to transport materials and eliminate wastes is obtained directly from
Pls helps fast!! The figure shows two parallel lines AB and DE cut by the transversals AE and BD: Which statement best explains the relationship between Trian
A grocery store sells a bag of 5 potatoes for $2. What is the unit cost if each potato in the bag
Establishing a strong central government was one of the key issues opposed by which of the following selections? Select one: A. Tories B. Anti-Federalists C.
the pta purchased 14 dozens of roses to sell on valentines day as a fundraiser. they are making special vases and putting 6 roses in each arrangement how many v
Drew painted his uncle's barn on Saturday. It took him 4 hours to paint the whole barn, and his uncle paid him 60 dollars for his work. What was Drew's pay rate
what is the simplest type of joint found in your elbows knees fingers and toes?