zaliyagurley398 zaliyagurley398
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells 4 T-shirts for $38.04. What is the unit cost per T-shirt?

Respuesta :

minatamas2027
minatamas2027 minatamas2027
  • 02-02-2021

Answer:9.51

38.04/4 = 9.51

Have a good day :)

Answer Link
JcJenny
JcJenny JcJenny
  • 02-02-2021

Answer:

9.51

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
what is the sum of 7/10 and 6/100
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
what is the sum of 7/10 and 6/100
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
Explain what is the same about two fractions that are like fractions