faithWM
faithWM faithWM
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? 2 for $3.00 (Or) 8 For $12.40

Respuesta :

AshDork
AshDork AshDork
  • 02-02-2021

Answer:I say 8 for $12.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
lacykailey44 lacykailey44
  • 02-02-2021

Answer:

8 for 12.50

Step-by-step explanation:

12.50/8 = 1.55

3.00/2= 1.50

youre getting 6 more pens for only 5 cents more

Answer Link

Otras preguntas

A gift box in the shape of a rectangular prism measures 8 inches by 8 inches by 10 inches. What is the least amount of wrapping paper needed to wrap the gift bo
please answer 11 and 12 asap
true or false Scientific endeavor is driven by both simple curiosity as well as societal demands
Write an equation for the word problem: On average the depth of the lake varies by 3 feet. If the lake has receded to 46.4 feet at its deepest point, find the
WILL GIVE BRAINLIEST Select all that apply. Two men whose sermons are recorded in Acts are _____. Peter Paul James John
When does Spring tide occur A. They occur when the sun 45° angles from each other this happens once every spring B. They occur on the date of the Vernal eq
Simplify (3x)–1. A.81x4 B.4x6 C.1/3X D.1/X^6
Math Help! Answer questions with work
Put an N beside the items or conditions that were negatively affected by the Industrial Revolution and a P beside those that were positively affected. -Physical
Which part of the galaxy contains the coldest gas?