reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

HOW DO YOU GET THE ANSWER FOR NUMBER 2​

HOW DO YOU GET THE ANSWER FOR NUMBER 2 class=

Respuesta :

onyxj1011
onyxj1011 onyxj1011
  • 02-02-2021

Answer:

44.68

Step-by-step explanation:

just add them

Answer Link

Otras preguntas

The monthly cost of water use is a linear function of the amount of water used (HCF). The cost for using 16 HCF of water is $39.04, and the cost for using 44 HC
In how many ways can a person order one ice cream cone with 3 different flavors of ice cream if there are 14 flavors to choose from and it matters to the person
( i only need number one and number 7 ) someone please i’m desperate i have so much work i need done by monday even if you only do one of them it is greatly app
PLSS HELP MEEE!! It'll be very appreciated
( i only need number one and number 7 ) someone please i’m desperate i have so much work i need done by monday even if you only do one of them it is greatly app
The monthly cost of water use is a linear function of the amount of water used (HCF). The cost for using 16 HCF of water is $39.04, and the cost for using 44 HC
1. Arc QR = Arc RS = 2. Find x and y -- if your answer is not a whole number, round to the tenths!
Gaspar writes the algebraic expression 5b +3.79. It represents the total cost, in dollars, of buying 5 bagels and a container of cream cheese. Identify any vari
Gaspar writes the algebraic expression 5b +3.79. It represents the total cost, in dollars, of buying 5 bagels and a container of cream cheese. Identify any vari
Solve each equation. |x+5|=-3