creepergurl2009 creepergurl2009
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Sammy buys a pound of cheese for $3.69, a pound of ham for $7.99, and a pound of shrimp for $12.99. How much money does Sammy spend altogether

Respuesta :

fajebic324 fajebic324
  • 08-02-2021

Answer:

24.67

Step-by-step explanation:.

Answer Link
queenofnice
queenofnice queenofnice
  • 17-05-2021

Answer:

degyddheiodo6w

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A bulldozer is rented at $800 per day plus a charge per hour of use. The bulldozer was used for 5 hours on a day, and the total charge was $3000. Which equation
How to be always calm and be at peace?
the kingdom of charles later became?
1) Grant has 4 pairs of shorts (blue, white, khaki, and black) and 3 shirts (red, orange, and green). a) Draw a tree diagram to show all possible outfit outcom
true or false the rules of government distributiondo not eliminate competition
Review &reviewImagine that you have a bag containing 10 marbles ofdifferent colors. You have drawn a marble, recorded itscolor, and replaced it fifty times,
there are how many regularly accepted steps or phases through the grieving processA)sixB)fiveC)fourD)seven
List four things to look for when your proofreading
Rank these graphs on the basis of the angular acceleration of the object. Rank positive angular accelerations as larger than negative angular accelerations. P
List three components of good sportsmanship and apply them to a competition