diamondword767
diamondword767 diamondword767
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Marcus purchase a 12 lb bag of Trail Mix he paid $10.80 find the price per pound​

Respuesta :

dorianlynman
dorianlynman dorianlynman
  • 02-02-2021

Answer:

.9

Step-by-step explanation:

12/10.80

=

.9

Answer Link
destiny3158 destiny3158
  • 02-02-2021
0.9 you have to divide the price $10.80 by how my any pounds Marcus purchased 12.
Answer Link

Otras preguntas

Jack's parents have attempted to explain to Jack that the law exist to maintain a fair society. Jack disagrees and believes that the law is created by those who
I will mark brainliestHow did Akhenaton’s reforms affect the Egyptian people?A People eagerly embraced Aten as their god.B cost people refused to worship only o
Conjugate the verb porter in the present tense in French , in all persons
What does it mean for people to identify themselves culturally rather than racially ?
While driving to work last year, I was holding my coffee mug in my left hand while changing the CD with my right hand. Then the cell phone rang, so I placed the
When you right click a picture in word processing program which actions can you choose to perform on that image
what was henry clay's nickname? Why do you think ue was called that?
what is a complex number?????
In "The Breakfast Club", what concept is illustrated when Andrew (Jock) tells Bender (Criminal), the following: "You know, Bender, you don't even count. If you
Destiny can run one-eighth of a mile in three-quarters of a minute, and she can walk one-quarter of a mile in 4 minutes. How many miles total will it take for D