parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Bill and Joe both want to finance a new car. for the following scenario identify which one would be more likely to qualify for a loan with a low interest rate.
Anna is making a presentation on the solar system. She wants to emphasize the planet names as they appear one by one on the presentation slide. Which slide elem
a person who is addicted to drugs and stops using it suddenly is likely to experience blank symptoms
How often does REM sleep occur?
What force is required to keep a 245kg wood pallet moving at a constant speed across a concrete floor
Why are rubrics provided for student throughout the course?
City and county courts have limited jurisdiction on municipal issues. Whose case would a city or county court be most likely to hear? a local person accused of
A parabola and it’s directrix are shown on the graph. What are the coordinates of the focus of the parabola?
Read the excerpt from act 5, scene 1, of Julius Caesar. CASSIUS. Then if we lose this battle, You are contented to be led in triumph Through the streets of Rome
The height of a trapezoid can be expressed as x – 4, while the bases can be expressed as x + 4 and x + 9. if the area of the trapezoid is 99 cm2 , find the leng