irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

Underpaid, but employed: how the great depression affected working women.
Which is an example of a simile? put O His mother was trying to get him into the car. + O Moments later, Grandma appeared with a white box in her hand. O The sn
Tetracycline is an antibiotic that inhibits bacterial protein synthesis without killing the bacterial cell. This antibiotic can be classified as ________.
4p ≥ -28. What is p?
Find AB А. B N M -3. finele ooie 7 35. D 22 uz to с 29
Pls help me! Thanks a lot
An inside measurement can be taken with a tape measure by:
What kinds of things does a manufacturer produce?
How do the themes of "The Myth of Daedalus and Icarus" and "Landscape with the Fall of Icarus" differ?
If angle B measures 25°, what is the approximate perimeter of the triangle below? A right triangle is shown. Angle A is 90 degrees and angle B is 25 degrees. Si