Seudónimo Seudónimo
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

It costs $35 for 2 hours of skiing lessons. How much will it cost for 8 hours of lessons

Respuesta :

bradye
bradye bradye
  • 01-11-2016
Hi there!

The answer is $140.

Could you please Brainliest me?
Answer Link
adidebm
adidebm adidebm
  • 01-11-2016
35 / 2 = 17.5

17.5 * 8 = 140

$140

Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to 16 in exponential form? A) 4 × 4 B) 8 × 2 C) 23 D) 24
(1) Fire extended humans’ geographical boundaries by allowing them to travel into regions that were previously too cold to explore. (2) It also kept predators
Which bulb will lit?
can someone understand this
Best answer all points..... Math assignment question....
Beaches are landforms that run parallel to the
Helppp Plsssss!! Show ur work!! Thanks
Mrs. Myles wants to know if her students prefer multiple choice or short answer tests. What question would be MOST appropriate to ask her students?
a. Plot the data for the functions f(x) and g(x) on a grid and connect the points. x -2 -1 0 1 2 f(x) 1/9 1/3 1 3 9 x -2 -1 0 1 2 g(x) -4 -2 0 2 4 b. Which fun
Why might a reader look for an idea that is restated? To craft a summary of the article To find the subheadings in the article To identify the article's main id