missgirl10012 missgirl10012
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please helpppp I’m in sixths grade and I really need to get my grades up!

Please helpppp Im in sixths grade and I really need to get my grades up class=

Respuesta :

AvrilK
AvrilK AvrilK
  • 03-02-2021

Answer:

B is the answer; 16 = 4y. y is equal to 4

Answer Link
verybigbrain69 verybigbrain69
  • 03-02-2021

Answer:

Answer B :)

And four

Step-by-step explanation:

Part A

y+y+y+y=4y

Part B

Divide the 16 by four and u get four

Its okay :) when i was in 6th grade i did really bad just keep your head up

Answer Link

Otras preguntas

Compared to the Greeks, the Romains were a breath of fresh air. Entirely new ideas and thoughts. true or false
(3) The grocery store is having a sale on frozen vegetables. 5 bags are being sold for $12.95. At this rate, what is the cost of 9 bags? *
What is burnout in social work?
14. Isaiah bought a total of 22 pieces of candy. The tootsie rolls cost 3 cents each and the jolly ranchers cost 5 cents each. If Isaiah spent a total of $90 ce
question is what is f(2) Answer Choices: 5 8 -4 0
Show me each of these on the grid by drawing the 6 transformations of the “L”.
When information is held in your mind for a few seconds, such as a phone number you just learned, you are using working memory. encoding memory. short-term memo
how many solutions does this equation have –9q − 6 = –9q + 5
According to Selye, pleasant, desirable stress is called _____. a) eustress b) pseudo-stress c) excitement d) happiness
Find the rise and run between each set of points