ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

in animal farm Based on the animal's statements, what theme or message do you think Orwell is trying to convey to his readers?
In the small intestine the products of digestion are absorbed by both diffusion and... what? NEED ASAP
I have homework about Protons, Electrons, and Neutrons
Using the information learned from the pendulum demonstration, when the pendulum is at it's highest point, what type of energy does it have and WHY?
Please someone help me. Im giving brainliest!!!
weather is varaible condition of atmosphere justify the statement with eg​
¡ to the power of 42
Simplify the expression (x12)3
This is a practice assignment. Canvas will grade it automatically so you can check your work. Contact your teacher with any questions. You can re-take as many t
How long does it take, in minutes, for light to reach Earth from the Sun, a distance of 1.560 x 10% km?