skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

What process produces the sediments that ultimately lead to soil formation? rainfall leaching topography weathering
many americans were deeply angered by the
Why did early civilizations develop writing,. (select all that apply.) a. to educate women in temple schools b. to domesticate animals and plants c. to keep
Riddle: What do the little piggies do as soon as they get home from school?
a league or compact that works together for common action is a a. matrilineal. b. confederacy. c. shaman. d. culture.
why were colonists angry that great britain had hired german mercenaries?
a broken pipe was leaking water at the rate of 2 gal every 5 min. it took 23 min to stop the leak. how many gallons of water were wasted
9. The job order form is used to A. report home conditions to prospective buyers. B. limit the real estate agent's liability. C. record a clien
to critique a new science book, a writer should use the _____ pattern of exposition.
ola es grandísima.este esto esta