pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

in NLM, M=(4x-4), L=(3x+12) and N=(6x+3). What is X? A. 9 B. 12 C. 13 D. 14
a water sprinkler sends water out in a circular pattern. determine how large an area is watered. the radius of watering is 18ft. use the approximate value 3.14
simplify 3√128-2√6x4√3
Find the perimeter of OQR if OQ=6.5. A. 6.1 B. 12.2 C. 13 D. 19.1
This military leader stopped the Union troops at Bull Run and pushed them back in a counter attack.
Fix any punctuation or capitalization errors below. Click "Submit Answer" if there are none. Erica Hahn enjoyed playing games on her iPhone bringing it to class
Which of the following describes the physical state of the layers of the Earth from the outside to the center? A. solid, solid, partially, melted, liquid B. so
I need help on this please
in the opening of his speech stalin refers to his audience as his friend. what type of audiencee appeal is he using
What is the SODAR of a molecule with 18 carbon atoms, 36 hydrogen atoms, and 3 oxygen atoms ?