268713 268713
  • 04-02-2021
  • History
contestada

At the supermarket you can fill your own gummy bear container. A customer buys 12 oz of gummy bears for $5.40.


How much does bears cost per ounce?

Respuesta :

amayawilliams39
amayawilliams39 amayawilliams39
  • 04-02-2021

Answer:

0.45

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what are some of the ways bacteria are good for your health
(Will mark brainliest) What do respiratory therapists do? a-design and manufacture breathing machines b-help patients recover from breathing problems c-study an
CO2(g)+H2(g) CO(g)+H2O(I)
A 1000.–kilogram car traveling 20.0 meters per second east experiences an impulse of 2000. newton • seconds west. What is the final velocity of the car after th
What lobes often shrink during late adulthood leading to increased impulsivity.?
Which best describes reverse discrimination?
3 8thsof the students in ms.Mull's class rides the bus there are 24 students in the class how many students ride the bus? Explain how to use equivalent fraction
Characters of the book The interlopers
Pathos is a greek word that means _____. (1 point)
Find the percent change from $20 to $25.