lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Marshes, bogs, and lakes are examples of freshwater wetlands. a. True b. False
Which words make up the prepositional phrase in this sentence? Can the players on the other team bring some extra hockey equipment? A. on the other team
Match the following items. 1. became the commander of the colonial army in 1775 Pontiac 2. was the American ambassador to France during the Revolution Towns
How do you factor, 45c + 10d?
1. What is a citizen? 2. How are citizens and noncitizens alike? 3. Why does legal citizenship matter? What benefits do legal citizens have that others do not?
A bag of colored candles contains 18 red candles and 27 blue candles. What percent of the candles are red?
A 380-N girl walks down a flight of stairs son that she is 2.5 m below her starting level. What is the change in the girl's gravitational potential energy?
Most of the time, combustion reactions occur when hydrocarbons react with what element?
if its 8:00 am in New York what time is it in Madrid, Spain?
Portion is found by the rate times the base