totrisha3 totrisha3
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which has a unit price of $4.121case?

A. 3 cases for $12.57
B. 4 cases for $16.44
C. 5 cases for $21.25
D. 6 cases for $24.72

Respuesta :

leemdadream leemdadream
  • 04-02-2021

Answer:

D

Step-by-step explanation:

$24.72 divided by 6 = $4.12

Answer Link
KillerNindroid
KillerNindroid KillerNindroid
  • 04-02-2021
The answer to your problem would be D
Answer Link

Otras preguntas

A scale model of a human heart is 16ft long. The scale is 32:1. How many inches long is the actual heart it represents?
Please help on number 7.
What does the product 110 × n compared to the product 11 x n ( hint n represents any number)u
from a security perspective, the best rooms are directly next to emergency exits.
Which statement pertains to a ziggurat
help me pls /need/help
what is involved in the synthesis of a new molecule?
If the distance traveled is 14.25m, what is the average velocity?
the group of people in the united states who were born between 1946 and 1964 are known as
what is the 4 classes of macromolecules