gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

Cali wants to work on improving her money management skills. To start, she needs to gather financial records. What type of financial record would MOST help her
Does anyone know the answer to these questions?
What can be different between products and reactants in a balanced equation?a) The total mass of products and reactantsb) The total moles of each element presen
Wyatt is a high school basketball player in a particular game he made some three point shots and some two point shots wyatt made a total of 12 shots altogether
Some insurance companies begin paying claims only after the policyholder has paid a certain amount of money called a... 1) Premium 2) Term 3) Deductible
What are conclusions based on? A. They’re based on character traits that difficult to understand. B. They’re based on ideas that the author talks about in inter
find the common ratio of the geometric sequence: -15, 135, -1215
In 1993, why did many labor unions oppose the United States' participation in the North American Free Trade Agreement (NAFTA)?
If sin(38°) and cos(52°) does that add up to 90°?
How is a conservator similar scientist