waterworkshehe waterworkshehe
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Pierce bought 16 ounces of motor oil for $2.24. How much is motor oil per ounce?

Respuesta :

zacharynoe2424
zacharynoe2424 zacharynoe2424
  • 01-03-2021

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

Answer Link
Hoodog1
Hoodog1 Hoodog1
  • 01-03-2021

Answer:

0.14

Step-by-step explanation:

2.24÷16=0.14

Answer Link

Otras preguntas

read a phrases and analyze whether it is a noun phrase, an adjective phrase, a verb phrase or a preposition phrase 1. a beautiful vase of flowers...............
A block of ice is floating in a cup of water. It is 0.5 cm above the water surface and its length and width are 2cm each. Given that the density of ice is 900 k
Bagmati Province is more developed than other provinces? What are possible reasons? Mention any six of them.​
25 mi/h ≈ _______ft/s
A region is bounded by x=y^2 and x=4 and y=0 and revolved about the line x=5. Find the volume using shell method.
What has the greatest potential to demotivate you and lead you to unproductive activities?
can someone help me asap please​
Which of the following is a result of shifting a circle with equation (x - 1)2 + (y - 4)2 = 16 up 4 units? A. Both the x- and y-coordinates of the center of the
6. Which of the following statements is true about an effective compliance program? They address both unlawful and unethical conduct. They require only manageme
2.Classify adverbs of the underlined words in the following sentences. a.Jute grows (everywhere) in Bangladesh. b.He speaks English ( fluently ). c.I saw him (