jakechadisthecool jakechadisthecool
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone answer and explain ILL MARK BRAINLIEST

Can someone answer and explain ILL MARK BRAINLIEST class=

Respuesta :

spritesoda07
spritesoda07 spritesoda07
  • 01-03-2021
Ryan bought 18 pens from rite aid.

If he bought 24 pens for $0.60, and 18 pens for $0.80, he would have spent $14.40 at each store. 24+18 adds up to 42.
Answer Link

Otras preguntas

What energy transfer is occurring when a plant uses energy from the sun to make sugar in fruit? Radiant energy is converted to nuclear energy. Radiant energy
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!
fluoride is known to prevent tooth decay so it is added to the city water supply for drinking. A medium sized city is populated with 150,000 people. Each person
Alaskan foodstuffs just announced the annual dividend for this coming year will be $0.36 a share and all future dividends are expected to increase by 4.5 percen
Help with this geometry question.
What is the most important factor from a village to a city?
Describe the ground substance and fibers in each type of connective tissue
how is plasma different from other phases of matter?
Find the measures of the supplementary angles if their difference is equal to 35°
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Which situation describes a directly proportional relationship? A. As your velocity increases, your time decre