tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

what do you have to do to this fraction before we can at the numerators ? 1/4 + 2/7​
S If it takes someone t minutes to drive, run, or walk a mile, then their average speed s(t), in miles per hour, is given by the formula 60 s(t) = 0 for t >
4. Kelly bought a total of 30 game cards some of which cost $0.45 each and some of which cost $0.60 each. If Kelly spent $16.05 to buy these cards, how many car
A jar contains 0.75 liter of blackberry juice and 0.60 liter of blueberry juice. Patrick poured 0.25 liter of guava juice into the jar. He then drank 0.20 liter
what does the cartoonist say booze (alcohol) creates in society ?
if you eat a food that contains a large dose of thiamin and riboflavin, what will most likely happen to the thiamin and riboflavin?
2. What is the first part of the 3D printing process ? A. Slicing Stage B. Design stage C. Printing stage
Can you guys help with this question?
Hey can anyone pls answer dis!!
which neurotransmitter excites skeletal muscle and inhibits cardiac muscle?