tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

16.9 oz of Pepsi for $2.29 or 12 oz of Pepsi for $1.89?

Respuesta :

kelli321 kelli321
  • 03-03-2021
12 oz
jnnnnhh
yes bevayde it should be
Answer Link

Otras preguntas

Translate the sentence into an equation. Twice the difference of a number 2 and equals 9.
Many cells make and use an enzyme, called catalase, to facilitate the decomposition of hydrogen peroxide (H2O2). The products of the decomposition are hydrogen
If you go from the Earth to the Moon, will your MASS change?
determine the slope of the graph a. 2b. -7c. -2d. 7​
Two sides of a rectangle are the some length. r.The other two side are each 4 meters .The perimeter of the rectangle is 26 meters. Write a equation that represe
Please Help - Will give BRAINLIEST if you're right!!! What are the effects of cellular phones on our lives? What was the cause for this invention? Please includ
For each of the following separate situations, prepare the necessary accounting adjustments using the financial statement effects template. a. Unrecorded depre
Which of the following would be most important to a human geographer?
Density of oil is less than the density of water. * true False
a. Which of the following statements is always true? Workers being paid on commission make less money than if they are salaried. b. Workers being paid on commis