Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 8 tacos cost $12. What is the cost for 12 tacos?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2021

Answer:

$18

Step-by-step explanation:

12 divided by 8 is 1.5 so 1.5x12 is 18

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HURRY!Which of the following is an environmental benefit of green spaces?oincreased exercise and relaxationo reduced amounts of greenhouse gaseso increas
I will give branliest to whoever answers this correctly.
The stiffness of a particular spring is 680 N/m. One end of the spring is attached to a wall. When you pull on the other end of the spring and hold it stretched
Which themes are found in The Odyssey? Check all that apply. a.Odysseus is a great Greek leader. b.Ithaca is Odysseus’s true home. c.Too much pride is danger
Please help!!!! I'll mark brainliest!!! What may happen to the electron when it loses its energy? It will never change location. It may drop to a lower energy l
Larned Corporation recorded the following transactions for the just completed month. $86,000 in raw materials were purchased on account. $84,000 in raw m
what is f(2)+1 if f(x)=3x+2​
Help Quick!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Which statements describe how Suzuki Harunobu used
HELP me inlove with pugs please
Consider the following reaction representing the combustion of propane: ????????3HH8 + O2 → CO2 + H2O a. Balance the equation b. How many moles of oxygen are re