kajah14 kajah14
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

The grocery store is having a sale on cereal. 4 boxes for $10. Using this information, find how much 1, 2, 3, and 6 boxes would cost.

Respuesta :

sophiamcaichele
sophiamcaichele sophiamcaichele
  • 03-03-2021

Answer:

1 box is $2.5

2 box is $5

3 box is $7.5

6 box is $15

Step-by-step explanation:

Answer Link
ArujFatima55 ArujFatima55
  • 03-03-2021

Answer:1 box will cost 2.5$

2 will cost 5$

3 will cost 7.5$

6 will cost 15$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If a solution is saturated, which of these is true? More solute can be dissolved. The concentration cannot be increased. No more solvent can be diss
what is equivalent to 4/6
The number of times one needs to use the completely filled cone to completely fill the cylinder with water is
What is the unit rate of $2.50 for 5 ounces
in which of the following are 1/2,5/6,and 5/8 arranged in order
Which of the following statements is true about using fonts in business documents? A. Sans serif fonts, such as Arial, are best in business letters and email
what is a proportion for 15% of 82
Object a has a mass of 20 g
a store bought a diamond ring at a cost of 8000 and marked it up 25%.Tommy bought it and paid 15% sales tax.what was his total cost?
What was a main goal of the panama canal?