Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

Sometimes sound waves bounce off a hard
these are giving me a hard time...#38 and/or#39... please help me out I would appreciate it so much, thank you!
Why is the period of the Gupta Empire referred to as the Golden Age of India? a) It was a period in which the Rajputs emerged. b) It was a period in which the G
Which event marks the climax in "the glass of milk"? the boy finds work loading cargo. the boy eats and drinks the milk and cookies that he knows he cannot pay
A piece of wood that is 3/4 meter long is being cut into smaller pieces that are each 1/10 meter long. Which equation could be solved to find the number of piec
which substance can be broken down by chemical means?1) Magnesium 2) Manganese3) Mercury4) Methanol
What is the slope of the line that passes through (-6,1) and (2,5)?
•There were many arguments in support of and against the bailout plan. which side do you agree with and why?
What the answer for there are 3 boxes of tangerines each box has 93 tangerines the tangerines will be divied equally among 9 classrooms how many tangerines will
What invention has help to predict and warn people of storms aproaching?