Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If I pay 89 cents for cream cheese and I brought 8 ounces, how much did I spend on one ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
i rounded to 11 cents

Answer Link
LvovKirill
LvovKirill LvovKirill
  • 02-12-2016
89 \ 8 = 11.125
..........................
Answer Link

Otras preguntas

two friends share 3 fruit bars equally how much does each person get
Which statement correctly compares nucleic acids and carbohydrates?.
Which image marks the shift in the speaker's mood in "The Rainy Day"? A. "Behind the clouds the sun is shining" B. "My thoughts still cling to the moldering
The DNA sequence TCAGCCACCTATGGA codes for how many amino acids?
Which describes a reason fifteenth-century Europeans wanted to find a sea passage to East Asia? A. They had a strong interest in Asian culture and religion. B.
there are more bones in the arm than in the leg
147 divided by 7 I need to know the answer for my math homework
!!HELP!!Which word does the underlined participle modify? The repair shop could not fix the broken bicyc
What did leaders of Rhode Island believe would happen to religion if church and state were connected? A. Religion would grow at an alarming rate. B. Religion wo
600 is 5/9 of what number