VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

What is a prepositional phrase
1. In which of the following selections is point of view used to highlight contradictions in what is being described? A) "Aztec Creation story" B) "Day of th
Which line from the poem "gods world" illustrates alliteration
how can i get help with alegbra 2
Quiet is to noisy as gentle is to what
Amy says that the snow on the ground is 5×100 m hi how can the number be expressed as a decimal
what is 4 times more than 4
Who was Cortes and what did he do in his time?
the periodic table arranges the elementsa. according to number of nuclei.b. according to atomic state.c. according to atomic number
write an addition equation that can help you find 9-6