quickar48 quickar48
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of a Kit-Kat is $0.04 more than the cost of a Snickers. If you buy 4 Kit-Kats and 8 Snickers, the total cost is $12.76. How much does the Snickers cost?

Respuesta :

rmaxius rmaxius
  • 03-06-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

go to the back of the book

Answer Link

Otras preguntas

What's 1/4 of 8 hours
Sexual awareness is usually not a significant issue during adolescence.
Agustin solved an equation as shown. What error did Agustin make? What is the correct answer? 1/3x - 4 = 3/4x + 1 12 (1/3x) - 4 = 12(3/4x) + 1 4x - 4 =9x + 1 -5
Should scientists be allowed to use genetics to create organs for sale?"
What is my role in the community?
What is 11+5+3x2+8x1
Which word means "an excess" or "an overabudance in supply?
When a candle burns a chemical change is happening. What could you do to a candle that would cause a physical change?
65/.25 pls help asap
In a certain desert environment there are a lot of small rodents. There are also happen to be a lot of snakes that feed on the rodents. The ratio of rodents to