andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Do not scam or you get reported

Do not scam or you get reported class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-06-2021

Answer:

.62 cents per box

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of boxes to get the unit cost

4.98 / 8

.6225 per box

It states to round to the nearest cent

.62 cents per box

Answer Link
khadija12341234
khadija12341234 khadija12341234
  • 03-06-2021

Answer:

0.62

Step-by-step explanation:

4.98/8=0.6225

Then you round it and you get 0.62

Answer Link

Otras preguntas

Match the hormone with it's function
The ADP-ATP cycle is critical to producing cell energy. What do you know about this cycle?
What is one way the author helps develop the central idea of the first section?
what are the changes brought by renaissance​
usatestprep--According to the model, what is the role of maltose in the maltose operon?
Find value of x In x^2+2x
please help me :( i would really appreciate it ​
A stone block is pushed up a ramp that is 120m long and 20 m high. What is the ideal mechanical advantage of the ramp?
The length of a rectangle is 4 inches more than three times the width. The perimeter is 80 inches. Find the length and width. Someone help please
At the afternoon matinee movie, 3 adult tickets and 5 child tickets cost $44, and 5 adult tickets and 3 child tickets cost $52. Which two equations can be used