katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

Ratio of the change in an amount to the original amount expressed as a percent. Dependent variable Percent of change Percent of decrease Percent of increase
What is English Literature??
The Virginia town where Robert E. Lee surrendered to Ulysses S. Grant in 1865, ending the Civil War
What is the formula for Slope-Intercept Form of the Line
Please, look at the photo and give the ansver.
The economy of the Hopewell people of North America was based on?a. no sedentary activities, but trading of plants for medicine.b. full-scale domesticated agric
The heads of which presidents are carved into Mount Rushmore?
What special group advises the President of the United States? a. The Cabinet b. The Electoral College c. The Executive Branch
Where should you go to read President Lincoln’s Gettysburg Address, which is carved in the walls of the Lincoln Memorial? a. Gettysburg, Penn. b. Washington,
This US national park covers 270 square miles, and 95% of it is underwater. Divers and snorkelers explore its shipwrecks and a bright coral reef, home to reef