flower7886
flower7886 flower7886
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Brad wants to buy flowers for his friend
with $33. The daisies are $1 each and
the roses are $2 each. He buys 3 more
daisies than roses.
How much did the roses cost?

Respuesta :

whyp whyp
  • 04-06-2021
the roses were 20 dollars :) have a good day.
Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST!!!! A: 122 B:90 C:48 D:180
What is a sentence structure
100 POINTS??? HELP ME ASAP
Why did reconstruction polices split the women’s suffer age movement?
plz hurry evaluate the expression a+b where a=8 and b=19
Which example is presented in chronological
What difference do you notice between this passage and contemporary pose.
which of the following sentences most clearly uses topical organization? A. Do you have problems with mosquitoes and gnats? Fabulous Exterminators can help! B.
PLEASE HELP ASAP!! 15 points What is the end behavior of this graph? & What is the asymptote of this graph?
A school had an election where the candidates received votes in the ratio 1:2:3. If the winning candidate received 210 votes, how many total people voted in the