jasminelong432
jasminelong432
03-09-2021
Mathematics
contestada
Help please ASAP!!!!!
Respuesta :
hellokittykat4214
hellokittykat4214
03-09-2021
Answer:
The answer is yes
Step-by-step explanation:
2*2.5=5
4*2.5=10
Answer Link
zariariv
zariariv
03-09-2021
Yes 2.5, is the scale factory 2*2.4=5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
A 3-gallon jug of water costs $15.00. What is the price per quart?
Write the equation in slope-intercept form, y = 4(x - 5) + 7x
Algebra 1 need help ASAP
Please help! Thank you. 11. Compared to the Ottoman Empire, the Safavid Empire was A. Rich in natural resources. B. Far from major trade routes. C. Sparsely pop
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER!!
what mass of aluminum nitrate do you need to prepare 3.58L of a 1.77M Solution?
For everyone stuck on the question “voy a almorzar y mi prima va a pagar el almuerzo. Despues nos vamos de viaje.” And only see wrong answers, The answer is : t
DOES STONE DISPLACE MORE WATER THAN ITS WEIGHT
The container that holds the water for the football team is 2/5 full. After pouring in 8 gallons of water, it is 2/3 full. How many gallons can the container ho
If A is directly proportional to B and B = 5 when A = 6. (a) Find the value of B when A=4. (b) Find the value of A when B = 2. (c) Sketch the graph of A against