jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A cleaning service charges an initial fee plus an hourly rate. The total cost for different numbers of hours, including the initial fee, is shown on the graph.
The figure below shows regular hexagon A B C D E F inscribed in a circle. Prove that triangle BDF is equilateral using a two-column proof. Need Help ASAP!
where are the ffa jackets lettered and embroidered? (city and state)
The difference of a number p and 7 is 13?
In which way did the trend represented in this graph result in economic growth during this time period?
which court would you go to if you wanted to declare bankruptcy?​
First ,solar energy is converted to thermal energy when
In which way did the trend represented in this graph result in economic growth during this time period?
4. Lupita tiene varios pentágonos y hexágonos de madera. Si en total sus piezas tienen 37 vértices, ¿cuántos hexágonos tiene? A) 2 C) 4 B) 3 D) 5 2​
What does it mean that this is an incipient function of Root effect Hbs? evolutionary significance