yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is the best way to rewrite this sentence in active voice? A good investment plan can now be gotten by all laborers. a. All laborers could now get a good
what is 43,080,700 in word form
If -2(3y+5)=-4, find the value of 5y
12 posters for 36 student;21 poster for 63 students
what is the best estimate for the product of 289 and 7
Which is least time 9.75, 9 7, or 9.675
Which substance—wood or steel—is the better conductor? A conductor is a material that requires very little heat energy to experience a change in temperature. Ex
what is 39,005 in expanded form
please help me school is open tomorrow I need to get those done please someone who have a good heart help me please. i'll give you 35 pts
how to put risk and wages in a sentence