shaneballaba03 shaneballaba03
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

How much will you spend if you want to have 6 cheese burgers with vegies and 3 regular cups of milktea?

WHO HAS EXPLANATION THERE I WILL MAKE YOU THE BRAINLIEST

Respuesta :

armanarnav
armanarnav armanarnav
  • 02-11-2021

Answer:

Hope That Helped Mark Me as Brainlieist

Step-by-step explanation:

If the price for each of them is $1 then the total will be$9

Answer Link

Otras preguntas

decrease 380 by 2.9%
Carmen is planning rail lines for a new train station. Help her find m<1. Explain how you found that solution. Parallel lines a and b are cut by transversal
is apartheid a thing of the past.​
a story of vengeance
Mail to your grand parents in delhi telling them that soon you are planning visit them there. ​
A piece of copper metal weighs 2.3 grams had a temperature increase from 5.2 °C to 9.6 °C. How much energy was supplied to the gold for this temperature change?
Micah invests $5,280 in an account that earns 4.2% interest, compounded monthly. Part A Write a function for the amount that will be in the account after t yea
Escribe una ecuacion para representar cada colgador
preschoolers use ___ which means they talk as though the listener will understand their words just as they do
Escribe una ecuacion para representar cada colgador