bkloves61 bkloves61
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

8 pencils for$2.24 i need help with my math can some one help me with it

Respuesta :

lipor
lipor lipor
  • 02-11-2021

Answer:

8 x 2.24 = 17.92

Pls mark me brainliest

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 02-11-2021

Are you trying to find the price of 1 pencils?

If Yes The Answer is below.

Answer:

0.28

Step-by-step explanation:

To find the price of 1 pencils.

Divide 2.24 by 8 which gives you 0.28

Therefore the price of 1 pencils is 0.28

Answer Link

Otras preguntas

Which method of note-taking is the most common and useful in every subject? outlining mapping charting Cornell
Use Repertoire in a Sentence plz ?
PLEASE HELP IS IT A B C OR D PLEASE HELP ME Thank You
Fill in the blanks with the appropriate vocabulary in Spanish. ¿Cómo te llamas? —Me________Carlos. Marta no es alta; es _________. Hoy es viernes. Mañana es____
how are photosynthesis and cellular respiration related? A. they are both performed by plants B. they are both performed by animals C. they both require energ
Assuming today is Friday, March 14, choose the correct response to this question. ¿Cuál es la fecha de hoy?
Which option identified whether Ida is sticking to the recommended daily amount, and correctly explains why or why not
please helppp with this​
which of the following statements is true regarding the scientific evidence that supports the theory of evolution?
which statement best describes what english colonists did when they set up colonies in north america