beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Remote sensing satellites are restricted for exclusive use by the U.S. government. True or False?
what's the answer for 7r-5=10
Which one of the following sentences has an error in capitalization? A. We crossed the Snake River and miles of nothing much on our way to Abilene. B.
what items were commonly traded in North and West Africa between a.d 1000 and 1500? why did these items become so widely traded? Plz help i need this before tom
Can someone help me find the meaning of the United kingdom anthem God Save the Queen? (Plz make the meaning short)
Neolithic people developed systems of math
Which one of the following sentences has an error in capitalization? A. We crossed the Snake River and miles of nothing much on our way to Abilene. B.
Which of the following best describes the states’ rights debate of the early and mid-1800s? a conflict between the idea of federalism and the US Constitution a
Write a paragraph about National Sovereignty in Ukraine (20 POINTS)
The Spanish had weapons the Aztecs had never seen before (including steel swords and cannons), which made it hard for the Aztecs to defeat Cortés and his men.