amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is equivalent to 3a + 4b – (–6a – 3b) ? A. 16ab B. –3a + b C. –3a + 7b D. 9a + b E. 9a + 7b
which inequality is equivalent to 7x-2y> 8. A) y> 7/2x+8 b) y>-2/7x+8/7 c) y <7/2x-4 d) y <-2/7x-4/7 (whats a Inequality? )
What is the purpose of sensory adaptation
what colors are birds are attracted 2
do you know how to say my in Spanish?
Which of the following oxides can dissolve in water to form a solution that would turn litmus indicator red in color? a. MgO b. K₂O c. CO₂ d. ZnO e. H₂O
Wages. JoAnn works in the publicity office at the state university. She is paid $10 an hour for the first 35 hours she works each week and $15 an hour for every
how many books did Harriet beecher stowe write?
if f(x)=|3x-4|+2, find f (-10)
what are some reasons for limiting authority