marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
what motivated europeans to become indentured servants? many people were trying to escape poverty and disease. they could make a lot of money during their years
-2/3(3x - 4) +3x =5/6 What is X X= -19/6 X= -11/6 X = 21/6 X=29/6
Find the missing number so that the equation has no solutions. x+1= – 2x–6
Freud said phobias were ________whereas Watson said phobias were ________.
after bella earned her security certification, she was offered a promotion. as she reviewed the job responsibilities, she saw that in this position she will rep
criticize the geological community for an apparent lack of consistency in its responses to new theories
arianne is taking a geometry course and is working with the area of triangles. she knows the area and the height but needs to find the base. rearrange the follo
The store is selling lemons at $0.65 each. Each lemon yields about 2 tablespoons of juice. How much will it cost to buy enough lemons to make two 9-inch lemon p
A chemist recorded the change in temperature of a cooling liquid as −25.5°F over a 1.5 minute period. The temperature fell at a constant rate. What was the rate
which is the best way to rewrite sentence 2? despite his nerves he was ready for his first interview although he had thought through each potential question. de