Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

Rosario paid $2.50 for 3 pounds of apples. Select all of the rates that are equivalent to the rate Rosario paid.

A.$0.90 for 1 pounds
B.$4.50 for 5 pounds
C.$7.50 for 9 pounds
D.$9.60 for 11 pounds
E.$10.00 for 12 pounds

Respuesta :

anroehl
anroehl anroehl
  • 04-01-2017
A., B., and possibly D. Depends on the teacher.
Answer Link

Otras preguntas

Help Fast!!!!! I will make you brainiest
1. Assuming that you expect five heads and five tails in ten tosses, how do the results of your tosses compare? How about the results of your partner’s tosses?
List two positives uses for bacteria.​
According to the information in the article, could the increase in algae in the neighborhood lake be related to Sarah’s farm? Why or why not?
I need help really bad plz don’t delete it
how many faces on Earth exist ​
Using the word “more” to mean “I want another cookie” is an example of a( n):
The state department of health manages issues related to which of the following? Check all that apply.
At what temperature will 0.606 mole of oxygen exert a pressure of 2.4 atm in a 5.12 L cylinder?
Complete with the correct form of the verb. Yo __ español. (hablar)