jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

what is the algebraic equation the difference between a number and 11 is 3 more than half the number
she to be a ballet dancer when she up
Which ordered pair is the best approximation of the exact solution?
these two cells are attached to a cancer cell. what type of immune response are these cells a part of?
Which term refers to the northward movement of african americans in the 1920s?
A 20-year-old, obese female has stopped menstruating (amenorrhea) and has gained 30 pounds during the past six months. her hair distribution has begun to acquir
The majority of immigrants to the United States in the Gilded Age came from what area of the world?        A. Central America   B. Northern and Western Europe
she to be a ballet dancer when she up
A circle with a diameter of 30 in., and a central angle of 240°, what is the arc length, s
A Geometric series has a first term of 4 and a common ratio of 6. what formula is equivalent to the partial sum of the first n terms of the series.