iilovenlechoppaa iilovenlechoppaa
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?

Respuesta :

gzerbel
gzerbel gzerbel
  • 02-12-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation:

pleas mark brainlest

Answer Link
arianatompert arianatompert
  • 02-12-2021

Answer:

$22.68

Step-by-step explanation:

$1.89 times 12

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the most accurate definition of behavior? A. Behavior is an action that can be observed with lab equipment. B. Behavior is an action t
What was Thomson's model of the atom called? A. The oil-drop model B. The photoelectric model C. The plum-pudding model D. The atomic theory model
Dilbert invests a total of $26,000 in two accounts paying 14% and 2% annual interest, respectively. How much was invested in each account if, after one year, th
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER PLS GIVE ME A STEP BY STEP EXPLANATION!! The difference between the largest an
Exercise 5A bag of corn can feed 50 chickens for 12 days.a) For how many days will the same bag feed 40 chickens?b) How many bags of corn are needed to feed 20
ưu điểm của ngành vận tải đường hàng không là
Prime factorization of 797 method also​
can anyone answer this?
Evaluate the line integral, where C is the given curve. C (x yz) dx 2x dy xyz dz, C consists of line segments (3, 0, 1) to (4, 3, 1) and from (4, 3, 1) to
How can we do our homework faster without dirty handwriting​