dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP!!!! PLZ ANSWER IF YOU DON'T KNOW DON'T ANSWER
What type of atom is 2 (NH4)2Cr2O7?
Can you help me with Maths? =) Mae is on a quiz bowl team. She answers her quiz bowl questions correctly one-sixth of the time. Which is a way you could simulat
What would be the volume of this prism
What might make it hard to understand a dichotomous key??
Plz help and thank you
Carbon is often found in long chains composed of carbon and a) calcium b) sodium c) hydrogen d) fluorine
The rectangle below has an area of x^2-x-72 and a length of x+8 meters. ​​ What expression represents the width of the rectangle?
How did Jackie Robinson feel about peraonal dignity?
◦What is the purpose of the naturalization process? ◦Does the process work well? In other words, does the process achieve its goals? ◦Would you change the proce